Użytkowanie i pielęgnacja.

Konserwacja: zanieczyszczenia usuwamy szczotką lub odkurzaczem stosując nasadkę szczotkową. Można również przecierać podłogę wilgotną (nie mokrą) ściereczką (mop płaski) z dodatkiem środka do pielęgnacji paneli laminowanych. W żadnym przypadku nie wolno polewać paneli wodą, czyścić woskiem, strumieniami pary wodnej, pastami, stężonymi detergentami lub proszkami czyszczącymi.

Podłoga w czasie użytkowania musi być chroniona od strony wejścia (z zewnątrz) poprzez zastosowanie wycieraczek lub wykładzin zabezpieczających panele przed szkodliwym działaniem piasku i wilgoci.

Panele podłogowe są odporne na ścieranie kółkami mebli tylko przy zastosowaniu kółek gumowych, które należy czyścić. Użytkowanie mebli na kółkach (rolkach) z tworzywa sztucznego lub metalu, bez odpowiednich mat ochronnych, powoduje uszkodzenie podłogi i utratę roszczeń reklamacyjnych w tym zakresie.

Pod nogi krzeseł, stołów i innych mebli należy stosować filcowe podkładki, które należy czyścić. Niezabezpieczonych mebli nie wolno przesuwać po powierzchni paneli.

UWAGA. Rozlaną na panelach wodę należy natychmiast usunąć.

Od dziś możesz już kompleksowo zadbać o wnętrze swojego domu.

Z nową gamą produktów do mycia i pielęganacji SWISS KRONO nie musisz się więcej martwić o dobór odpowiedniego środka. Wybierając produkty SWISS KRONO masz pewność, że otrzymasz środek najwyższej jakości, idealnie dobrany do rodzaju i typu podłogi.

 

Płyn do mycia laminatów
 

Neutralny środek do gruntownego i codziennego czyszczenia  laminatów i paneli podłogowych. Usuwa brud, tłuszcz i ślady po obuwiu. Z nową formułą skutecznie likwidującą nieprzyjemne zapachy. Polecany przez europejskich  producentów paneli laminowanych EPLF. 

  
Sposób użycia: 50 ml płynu do mycia paneli podłogowych, tj. 1 kreska na podziałce wlać do  wiadra z wodą (8 -10 l). Tak przygotowanym roztworem zmyć podłogę. Tłuste plamy, ślady po obuwiu i mocno trzymające się zabrudzenia czyścić nierozcieńczonym środkiem i usunąć miękką ściereczką lub białym padem. Pozostałości po środkach czyszczących oraz resztki  brudu zebrać ściereczką a następnie przetrzeć czystą wodą. Do usuwania pozostałości po kleju montażowym należy użyć Odplamiacza Elatex. 
  
Wskazówka: Należy unikać silnego przemoczenia powierzchni. Zaleca się stosowanie wilgotnych ściereczek lub padów.