INNOWACJA PLATINIUM

Panele laminowane są popularną okładziną podłogową, którą znamy od ponad 30 lat. Jednak pierwsze panele podłogowe nie przypominały tych, które możemy spotkać dziś na rynku. SWISS KRONO, jako lider w branży materiałów drewnopochodnych, aktywnie uczestniczył  w ich ewolucji. Poniżej prezentujemy przykłady innowacji podłogowych:

Zamki typu Click – SWISS KRONO szybko wdrożył patent firmy Vaelinge, na zamki bezklejowe pozwalające na prosty i skuteczny montaż paneli podłogowych. Rozwiązania były modyfikowane na przestrzeni lat. Najnowszą wersją szybkiego sposobu montażu jest zamek EXPRESS CLICK SYSTEM, który w porównaniu z innymi rozwiązaniami zapewnia największą trwałość i jakość montażu. Cechą wyróżniającą zamki typu Click jest szybkość i prostota instalacji.  

Odporność na ścieranie - do wzmocnienia warstwy wierzchniej paneli, SWISS KRONO używa korundu - minerału pozyskiwanego z białych boksytów, który w postaci sproszkowanej nanoszony jest na powierzchnię produktów. Stosujemy technologię warstwy odpornej na ścieranie – tzw. overlay, którą oferujemy w klasach AC3, AC4, AC5, co pozwala nam udzielić gwarancji na ścieralność nawet do 30 lat w warunkach użytkowania domowego. 

Głębokie struktury drewna - dzięki ciągłemu unowocześnianiu naszego parku maszynowego możemy produkować panele o głębokiej strukturze, które idealnie oddają fakturę drewna. W swojej ofercie posiadamy produkty z połyskiem i bez oraz interpretacje drewna głęboko szczotkowanego.  

V-fuga – doskonale wiemy, że v-fuga wzbogaca rysunek drewna i dodaje  mu szlachetności. Zastosowanie czterostronnej v-fugi wzmacnia także estetykę ułożonej podłogi. 

Struktury synchroniczne – kolejnym krokiem w rozwoju możliwości odwzorowywania drewna był zakup specjalnych pras KT, które umożliwiły produkcję  głębokich struktur synchronicznych. Struktura synchroniczna to swego rodzaju „płaskorzeźba” idealnie dopasowana do rysunku drewna (sęki drewna mają swoje własne usłojenie, a struktura synchroniczna je podkreśla).

Struktury synchroniczne 3D – w SWISS KRONO ponad wszystko cenimy piękno naturalnego drewna. Współczesna technologia tworzenia metalowych matryc do odciskania struktury pozwala na stworzenie takiej faktury, która oprócz głębokiej struktury drewna szczotkowanego podkreśla jego głębię poprzez zastosowanie połysku, matu i półmatu w różnych fragmentach deski. Innowacyjna technologia Stratochrome nadaje efekt trójwymiarowości  podłogom laminowanym. 

Struktury powierzchni

WP - wierna struktura drewna z połyskiem
SO - sempre
CP - synchroniczna - heliochrom
WA - drewna szczotkowanego
WS - specjalna struktura drewna
3D - synchroniczna trójwymiarowa