Zastosowanie

SWISSCDF polecana jest szczególnie jako element konstrukcyjny mebli /obiektów, w przypadku których wymagana jest trwałość i wytrzymałość powierzchni, jak np.: 

  • w designerskim wykończeniu wnętrz: wysokiej jakości komody, połączenia ścian, otwarte regały, 
  • w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (z możliwymi rozpryskami wody, bez stałego kontaktu z wodą i nie w stojącej wodzie): fronty mebli kuchennych i łazienkowych, szafki w centrach sportu i wellness, jak również jako ścianki działowe w sanitariatach, 
  • w zabudowie sklepowej: przymierzalnie, korpusy wysokiej jakości mebli sklepowych oraz jako element ozdobny, 
  • przy frezowaniu napisów, logo, ornamentów i efektów 3D, za pomocą urządzeń 3-D, dzięki barwnej wielowarstwowej strukturze.

Architektura / Wystawy

Architektura to harmonijne połączenie sztuki, formy, materiału oraz funkcjonalności i osiągnięcie z tego jak najwięcej korzyści.

SWISSCDF ma niepowtarzalny design i wytrzymałość. Warto postawić na SWISSCDF. 

Design / Sztuka / Meble

Dzięki kolorowej wielowarstwowej budowie płyty w SWISSCDF można frezować i wycinać, np. napisy, logo i inne elementy. Najnowocześniejsza technika laseru i CNC wspomaga kreatywność bez granic.

Edukacja / Biura / Szpitale / Wnętrza Publiczne

Specyficzne zastosowanie wymaga szczególnego doboru materiałów. Płyty SWISSCDF występują w szerokiej palecie dekorów uni, drewnopodobnych, fantazyjnych i metalicznych, spełniającej najwyższe oczekiwania wzornicze.

Restauracje / Sklepy / Hotele

Wymóg “trudnozapalności” często ogranicza wybór materiałów. Surowa płyta SWISSCDF jest niezpalana i posiada klasyfikację ogniową B-s2, d0, zgodnie z normą EN 13501. Płyta SWISSCDF laminowana jest trudnozapalna i posiada klasyfikację ogniową C-s2, d0. Dzięki temu produkt ten ma wiele możliwości zastosowań.

Ścianki działowe / Kabiny / Szafki

Niech miejsca mało spektakularne olśniewają! SWISSCDF jest odporny na rozbryzgi wody i świetnie nadaje się do kreatywnego zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.