
Płyty MDF
Płyty MDF produkowane są w 3 odmianach: MDF, LDF, HDF. Są to produkty drewnopochodne, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.
Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.

Zastosowanie:
MDF - Medium Density Fibreboard - jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na walory powierzchni nadają się do uszlachetniania poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowymi, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną.
MDF MR FRONT - jest to specjalna płyta do frezowania i lakierowania, która ma znacznie niższe pęcznienie (< 5%) niż standardowa płyta MDF. Przeznaczona jest głównie do produkcji frontów meblowych. Dostępna jest jako płyta surowa i laminowana (na zamówienie w wybranym dekorze). Grubości: 16, 18, 19, 22 i 25 mm. Pakowanie – jak MDF standard.
LDF - Low Density Fibreboard - jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się zmniejszoną gęstością. Płyta LDF jest materiałem bazowym do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych. Stanowią one również materiał bazowy do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych Kronotec.
HDF - High Density Fibreboard - jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Płyty HDF są przeznaczone do produkcji paneli podłogowych. Są także materiałem nośnym do powlekania laminatami HPL i CPL, papierami żywiczymi i okleinami naturalnymi. Produkty wykonane na bazie płyty HDF standard są przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach suchych.