Laminaty SWISS KRONO HPL (high pressure laminate – laminaty wysokociśnieniowe) – to materiał służący do uszlachetniania powierzchni wyrobów płytowych i wykańczania powierzchni. 

Laminaty HPL stosuje się do produkcji blatów kuchennych, frontów meblowych, drzwi i parapetów, a także do uszlachetniania różnych powierzchni, płaskich lub zaoblonych, niezbędnych przy aranżowaniu nowoczesnych wnętrz.

Laminaty HPL znajdują szerokie zastosowanie w produkcji specjalistycznych mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych, sklepowych, targowych, a także jako elementy ścianek działowych i przegród.

HPL SWISS KRONO

1. Papier
2. Modyfikowana żywica
3. Ciepło
4. Ciśnienie

Produkt o nowatorskich właściwościach i różnorodnym zastosowaniu. HPL SWISS KRONO to: aż 70 % czystego naturalnego surowca (drewno » papier) 30 % różnych żywic (fenol, melamina)

W wyniku połączenia żywic z papierem powstaje fizjologicznie bezpieczny produkt o świetnych właściwościach.

HPL SWISS KRONO to produkt naturalny pochodzący z surowców odnawialnych, składa się prawie w 70% z drewna przerobionego na papier. Różnorodny w formatach i strukturach, wytrzymały i elastyczny zapewni Ci komfort pracy przy każdej koncepcji projektowej. Ten niezwykle uniwersalny laminat, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, we wnętrzach użyteczności publicznej, w wyposażeniu wnętrz samochodów, jak też taboru kolejowego sprawi, iż Twoja praca stanie się pasją.

Zanim w pełni dostrzeżesz możliwości, jakie otwiera przed Tobą HPL SWISS KRONO, zapoznaj się z czteroczęściowym, praktycznym PAKIETEM HPL, w którym znajdują się wszystkie przydatne informacje, dane techniczne, prezentacja kolekcji i inspiracje.

HPL DESIGN GROUP

Laminaty HPL są całkowicie utwardzone i dzięki temu chemicznie obojętne.

Emisja formaldehydu z laminatów HPL jest poniżej dopuszczalnej granicy wyznaczonej dla materiałów drewnopochodnych.

HPL naklejony na płytę drewnopochodną jest materiałem barierowym i ogranicza niemal całkowicie emisję formaldehydu z płyty.