Użytkowanie i pielęgnacja

Konserwacja: zanieczyszczenia usuwamy szczotką lub odkurzaczem stosując nasadkę szczotkową. Można również przecierać podłogę wilgotną (nie mokrą) ściereczką (mop płaski) z dodatkiem środka do pielęgnacji paneli laminowanych. W żadnym przypadku nie wolno polewać paneli wodą, czyścić woskiem, strumieniami pary wodnej, pastami, stężonymi detergentami lub proszkami czyszczącymi.

Podłoga w czasie użytkowania musi być chroniona od strony wejścia (z zewnątrz) poprzez zastosowanie wycieraczek lub wykładzin zabezpieczających panele przed szkodliwym działaniem piasku i wilgoci.

Płyn do mycia laminatów
 

Neutralny środek do gruntownego i codziennego czyszczenia  laminatów i paneli podłogowych. Usuwa brud, tłuszcz i ślady po obuwiu. Z nową formułą skutecznie likwidującą nieprzyjemne zapachy. Polecany przez europejskich  producentów paneli laminowanych EPLF. 

  
Sposób użycia: 50 ml płynu do mycia paneli podłogowych, tj. 1 kreska na podziałce wlać do  wiadra z wodą (8 -10 l). Tak przygotowanym roztworem zmyć podłogę. Tłuste plamy, ślady po obuwiu i mocno trzymające się zabrudzenia czyścić nierozcieńczonym środkiem i usunąć miękką ściereczką lub białym padem. Pozostałości po środkach czyszczących oraz resztki  brudu zebrać ściereczką a następnie przetrzeć czystą wodą. Do usuwania pozostałości po kleju montażowym należy użyć Odplamiacza Elatex. 
  
Wskazówka: Należy unikać silnego przemoczenia powierzchni. Zaleca się stosowanie wilgotnych ściereczek lub padów.