Misją firmy SWISS KRONO jest bycie światowym liderem rynku materiałów drewnopochodnych.

Tę pozycję osiągamy, dostarczając naszym dystrybutorom i klientom innowacyjne, ekologiczne i wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach.
Dodatkową wartością dla naszych klientów jest obsługa na najwyższym poziomie. To wszystko ma zapewnić naszym kontrahentom pełną satysfakcję.

Dbamy o środowisko

Podstawą filozofii Swiss Krono Group jest przekonanie, że prawdziwie użyteczne dla człowieka są tylko produkty przyjazne i bezpieczne dla środowiska. Ponieważ dbałość o środowisko jest jednym z najważniejszych elementów polityki firmy, inwestujemy także w jego ochronę.

Zasada zrównoważonego rozwoju

Od początku działalności SWISS KRONO w praktyce realizuje zasadę zrównoważonego rozwoju. Stosujemy do produkcji materiały pochodzące wyłącznie ze źródeł zarządzanych zgodnie z certyfikatem FSC®(Forest Stewardship Council®) oraz różnego rodzaju odpady drzewne.

Inwestycje ekologiczne

Cele ekonomiczne przedsiębiorstwa są zbieżne z wymogami ochrony środowiska, zgodnie z założeniami Deklaracji z Rio de Janeiro z 1992 roku.

  • Już w czerwcu 1995 roku powstała ekologiczna kotłownia na odpady drzewne, wytwarzane w trakcie produkcji, która zastąpiła piece węglowe. To znacznie poprawiło czystość powietrza w otoczeniu zakładu.
  • W 2001 roku zadbaliśmy o środowisko wodne, budując największą w regionie oczyszczalnię ścieków deszczowych.
  • W 2007 roku rozpoczęliśmy największą inwestycję proekologiczną. Spełniając oczekiwania lokalnej społeczności, zbudowaliśmy elektrofiltr, który skutecznie oczyszcza gazy spalinowe z pyłów powstających w procesie spalania.

REACH

EUTR

FSC

Certyfikat ISO 14001

Certyfikat ISO 9001

SWISS KRONO nieustannie inwestuje w ochronę środowiska naturalnego, co zapewnia wdrożony w 2004 roku System Zarządzania Środowiskowego i BHP ISO 14001 i Specyfikacja OHSAS 18001.

Surowiec - informacje dla dostawców drewna