Przyjazna i nowoczesna firma

SWISS KRONO jako przyjazna i nowoczesna firma angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Chcemy aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w jej życiu. Łączymy uczciwe prowadzenie biznesu, oparte na etycznych zasadach, z szeroko pojętą aktywnością na rzecz społeczeństwa.

Działamy w tych obszarach, w których dostrzegamy istotne potrzeby społeczne. Robimy to samodzielnie lub we współpracy z władzami lokalnymi i wojewódzkimi, instytucjami pozarządowymi, osobami prywatnymi, organizacjami sportowymi i podmiotami gospodarczymi.

Wspierane obszary

Najczęściej prowadzimy działania społeczne w dziedzinach, w których mamy największą wiedzę i doświadczenie, czyli:

  • ochrona środowiska,
  • edukacja,
  • sport i aktywność fizyczna,
  • rozwój dzieci i młodzieży,
  • kultura i sztuka,
  • pomoc w sytuacjach katastrof naturalnych,
  • inne aktywności na rzecz lokalnej społeczności.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu to nie tylko wymierne wsparcie potrzebujących, ale także inspiracja do podejmowania ciekawych, wartościowych inicjatyw.
Wierzymy, że bezinteresowna pomoc czyni życie każdego z nas lepszym.

Poniżej prezentujemy listę wybranych inicjatyw wspartych przez SWISS KRONO

sponsoring Klubu Sportowego „Zastal” w Zielonej Górze

sponsoring Zielonogórskiego Klubu Żużlowego w Zielonej Górze

sponsoring Klubu Sportowego „AGROS” w Żarach

Promocja sportu, edukacji, kultury i działalność dobroczynna to zadania realizowane przez SWISS KRONO w ramach projektu „Kronoland”  - czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.  Jako producent obecny na światowych rynkach, nie zapominamy o lokalnej społeczności, postępując wg. zasady myślimy globalnie, działamy lokalnie. SWISS KRONO sp. z o. o. jest inicjatorem wielu projektów promujących sport i zdrowy tryb życia , takich jak: 

konkurs skoku o tyczce im. T. Ślusarskiego, bieg uliczny „Żarska Dycha” , dla mieszkańców Żar przygotowaliśmy 7 km trasę Nordic Walking w Zielonym Lesie oraz siłownię „pod chmurką”. Od lat wspieramy też zielonogórski żużel, koszykówkę oraz lokalny klub Argos. SWISS KRONO to firma otwarta dla uczniów i studentów. Tylko w tym roku odwiedziło nas ponad 30 szkół i uczelni wyższych.