W firmie SWISS KRONO sp. z o.o. w Żarach, w dniu 31 sierpnia 2021 otwarto nowe Centrum Logistyczne. Inwestycja warta ponad 24 mln zł połączyła w jeden wspólny ciąg komunikacyjny i logistyczny cztery wielkopowierzchniowe magazyny, zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania oraz nowy terminal. Wprowadzone zmiany optymalizują dotychczasową gospodarkę magazynową na terenie SWISS KRONO, pozwalają też na realizację kolejnych inwestycji w obiekty magazynowe.

- Dziś w SWISS KRONO ładujemy rocznie 50.000 tirów, w tym procesie będą nas wspierać nowoczesne rozwiązania technologiczne oparte o technologię radiową, jak i laserową. W ten sposób skracamy czas dotarcia naszych produktów do klientów. Naszym kolejnym celem jest budowa zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania dla płyt meblowych oraz magazyn konfekcjonowania towarów - poinformował na spotkaniu Prezes Zarządu SWISS KRONO sp. z o.o. Maciej Karnicki. 

Przy planowaniu tej inwestycji zadbaliśmy też o czynnik ludzki. Ważnym aspektem jest fakt, że czas załadunku ulegnie skróceniu o 20%, tym samym skróci się czas pobytu Kierowcy na terenie naszej firmy.

- Wiemy też, jak ważne jest aby kierowcy po załadunku mogli chwilę odpocząć, wziąć prysznic czy też spożyć posiłek. W tym celu przygotowaliśmy specjalny węzeł sanitarny oraz stołówkę. Dodatkowo zadbaliśmy o bezpieczeństwo kierowców, jak i pracowników SWISS KRONO, co ma niebagatelne znaczenie w obecnym czasie w kontekście globalnego zagrożenia dla zdrowia wynikających z COVID-19. System rejestracji, załadunku czy wyrejestrowania samochodu odbywa się bez konieczności interakcji kierowcy z pracownikami SWISS KRONO, jest bezobsługowy i intuicyjny. Wierzymy, że w ten sposób wpływamy bezpośrednio na jakość naszej obsługi, ale i bezpieczeństwo na drogach – podsumował Członek Zarządu, Dyrektor ds. Logistyki w SWISS KRONO sp. z o.o. Piotr Kaczmarek.

Inwestycja jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku, szczególnie w zakresie logistyki. Generalnym wykonawcą robót budowlanych była firma TANDEM sp. z o.o. z Żar.

W otwarciu Centrum Logistycznego w Żarach udział wzięli przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, samorządowych i lokalnych, partnerzy, pracownicy holdingu SWISS KRONO na czele z CEO Martinem Brettenthaler, media i przyjaciele Firmy. Gościem honorowym był Ambasador Konfederacji Szwajcarii, Jego Ekscelencja Jürg Burri.

Otwarcie Centrum uświetnił koncert młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach.

SWISS KRONO sp. o.o. to lider na polskim rynku produkcji płyt i wyrobów drewnopochodnych. Spółka z siedzibą w Żarach powstała w 1994 roku i jest częścią holdingu SWISS KRONO GROUP (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Dzisiaj żarskie SWISS KRONO produkuje łącznie około 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych rocznie oraz eksportuje wyroby do 70 krajów na wszystkich kontynentach. Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. W polskim zakładzie zatrudnionych jest ponad 1.100 osób, a cała grupa SWISS KRONO zatrudnia ponad 5.500 pracowników w państwach: Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Węgrzech oraz Rosji.

GALERIA

Powrót