Nowe ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie w SWISS KRONO Polska. Zakład w Żarach rozświetli nowoczesne oświetlenie LED. 10.11.2021

W SWISS KRONO Polska realizujemy kolejną ważną inwestycję, wdrażamy nowe ekologiczne i energooszczędne rozwiązania w zakresie oświetlenia LED naszych hal produkcyjnych oraz dróg komunikacyjnych, efektem czego:

  • przyczynimy się do redukcji emisji CO2 o 4,5 tysiąca ton rocznie (to tyle, ile emituje rocznie 5.465 samochodów z silnikiem spalinowym),
  • zredukujemy zużycie energii w naszym zakładzie o 5’435 MWh rocznie,
  • poprawimy warunki pracy na stanowiskach robotniczych naszym pracownikom,
  • wymienimy blisko 4.500 opraw oświetleniowych na nowoczesne oświetlenie LED,
  • zainstalujemy oświetlenie z inteligentnym systemem sterowania.

Same pozytywy. Zabieramy się do pracy!!!

Zapytaliśmy Tomasza Rolę, koordynatora projektu ze strony SWISS KRONO Polska, pełniącego funkcję pełnomocnika Zarządu ds. Systemu Zarządzania Środowiskiem i BHP o korzyści wynikające z tej inwestycji dla naszej firmy:

„Zawarcie umowy poprzedziło przeprowadzenie audytu efektywności energetycznej. W zakres tego audytu wchodziła instalacja obecnego konwencjonalnego oświetlenia stosowanego w SWISS KRONO Polska. Na podstawie wyniku audytu przyjęto trzy kryteria, które zaważyły o wyborze technologii LED. Pierwszy z nich to aspekt środowiskowy, drugi związany jest z poprawą bezpieczeństwa i komfortu pracy naszych współpracowników w przestrzeni roboczej, trzeci zaś to aspekt finansowy związany jest z oszczędnościami, jakie przyniesie tego typu rozwiązanie w przyszłości. Ta inwestycja, podobnie jak wszystkie realizowane w ostatnich latach w SWISS KRONO PL ukierunkowana jest na poszukiwanie rozwiązań, na których skorzysta środowisko, pracownicy i ekonomia.  Wdrażana modernizacja obejmie oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. Dzięki tej inwestycji zoptymalizujemy na terenie SWISS KRONO PL ilość niezbędnych lamp, uwzględniając wszelkie obowiązujące wymagania oraz normy. Co ważne, oświetlenie LED nie będzie generowało dodatkowego ciepła, co wpłynie dodatkowo na komfort pracy na halach produkcyjnych, przy trzech liniach Conti, co jest szczególnie ważne w okresie letnim”.

GALERIA