Zobacz zwycięskie projekty konkursu MINImum powierzchni, MAXImum funkcjonalności.

Spośród 131 koncepcji zgłoszonych w konkursie Homebook.pl i SWISS KRONO, wyłoniono i nagrodzono aż 13 projektów aranżacji wnętrz. Przypomnijmy: zadaniem uczestników było stworzenie funkcjonalnego projektu apartamentu o powierzchni zaledwie 25 m2 z antresolą w ramach budżetu 60 tys. zł.

Zwycięska wizja Piotra Skorupskiego zostanie zrealizowana w jednym z mieszkań na osiedlu MINIMAXY we Wrocławiu jeszcze w tym roku. Z kolei koncepcja Kuby Krysiaka, która zajęła drugie miejsce, nagrodzono zestawem Wacom MobileStudio Pro i Wacom Pro Pen 2. Pozostałe 11 projektów opublikowano w serwisie Homebook.pl. Wszystkie nadesłane koncepcje oceniało grono interdyscyplinarnych ekspertów, m.in. arch. Jakub Szczęsny, twórca Domu Kereta, arch. Szymon Hanczar, wykładowca ASP we Wrocławiu i Natalia Hatalska, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością - infuture hatalska foresight institute. Każdy z partnerów konkursu, w tym SWISS KRONO, przedstawił swoich kandydatów.

- Uczestnicy konkursu zaskoczyli nas zróżnicowanym podejściem do aranżacji niewielkich, ale kompleksowych przestrzeni. Niektóre wnętrza dzielą wyraźne strefy funkcjonalne o osobnych stylach, w innych na pierwszy plan wysuwa się estetyczna dominanta, która sprawia, że przestrzeń mikromieszkania zdaje się nie mieć granic ani podziałów – mówi Marcin Owsiany, ekspert SWISS KRONO. – W realizacji obydwu metod pomocne okazały się jasne odcienie paneli tworzących linię SWISS KRONO AURUM. W zwycięskim projekcie, nagrodzonym przez jury m.in. za ponadczasową i neutralną kolorystykę, zastosowano Dąb Bolero z kolekcji SENSO. Długie i wąskie deski o ciekawej strukturze 3D doskonale sprawdzą się w często użytkowanych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, gdzie architekt Piotr Skorupski je przewidział. Już jesienią będziemy mogli również przetestować w apartamencie MINIMAXY nowoczesny i łatwy montaż z systemem EXPRESS CLIC.

Wszystkie nadesłane prace, w których zastosowano kolekcje SWISS KRONO, można zobaczyć na portalu Homebook.pl pod linkiem: https://www.homebook.pl/projekty/konkurs-minimum-powierzchni-maximum-funkcjonalnosci

Powrót