Firma SWISS KRONO otrzymała tytuł Ambasadora Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu20.09.2021

Firma SWISS KRONO, decyzją Rady Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, otrzymała tytuł Ambasadora Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Uroczystość wręczenia Ambasadorów Meblarstwa miała miejsce 15 września 2021 podczas VI Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, który odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich DREMA 2021. Wyróżnienie - Ambasador Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu - otrzymały firmy, które w sposób szczególny zaangażowały się w pomoc w walce z koronawirusem. Nagrodę wręczył Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

SWISS KRONO od samego początku włączyło się w działania mające na celu walkę z ogólnoświatową epidemią, wspierając szpitale z województwa lubuskiego i wielkopolskiego, a także lokalne społeczne inicjatywy;

"Od samego początku czynnie włączyliśmy się w walkę z epidemią koronawirusa, uważając to za coś niezmiernie ważnego. Wsparcie finansowe przekazaliśmy szpitalom w Żarach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Z przekazanych środków zakupiono niezbędne dla funkcjonowania tych placówek urządzenia medyczne i wyposażenie, którego w owym czasie bardzo brakowało" – informuje Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO sp. z o.o.

Jako SWISS KRONO wsparliśmy następujące placówki:

  • 105. Kresowy Szpital Wojewódzki w Żarach,
  • Szpital na Wyspie w Żarach,
  • Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze,
  • Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie Wielkopolski,
  • Ortopedyczno – Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny w Poznaniu.

Oprócz pomocy szpitalom, czynnie wspieraliśmy lokalne inicjatywy żarskich społeczników, którzy na własną rękę organizowali materiały i szyli maseczki dla różnych służb zaangażowanych w walkę z COVID-19. Działania te były szczególnie ważne podczas pierwszej fali pandemii.

W dniu 29.01.2021 w podzięce za trud i ogromne poświęcenie wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z pandemią, nasza firma zorganizowała Koncert Noworoczny pt. „Niech kwitnie nadzieja w Nas”, który był nadawy online na całą Polskę.

"Od ponad 20 lat aktywnie działamy na płaszczyźnie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu: dobroczynność, wsparcie kultury, edukacji i lokalnego sportu to nasze kluczowe obszary działania we współpracy z lokalną społecznością. Bardzo dziękujemy za przyznane wyróżnienie" – informuje Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO sp. z o.o.