Darowizna rzeczowa SWISS KRONO sp. z o.o. dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.28.05.2020

Firma SWISS KRONO, 21 maja br. w ramach działalności charytatywnej przekazała Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu Szpitalowi Klinicznemu im. Wiktora Degi w Poznaniu  ponad 22 tony płyt meblowych ze swojego asortymentu. Przedmiot darowizny zostanie wykorzystany do prac remontowych i wyposażenia w meble wnętrz szpitalnych. 

Darowizna, przekazana szpitalowi w Poznaniu to płyty SWISSCDF przeznaczone na wykonanie ścianek działowych oraz płyty wiórowe laminowane przeznaczone na wykonanie mebli, o całkowitej wartości blisko 50 tysięcy złotych. Jest to kolejne już charytatywne działanie SWISS KRONO na rzecz polskich szpitali w tym roku. Łączna suma przekazanych przez spółkę na ten cel środków osiągnęła w całej Polsce ponad pół miliona złotych. 

- W tym roku wsparliśmy już finansowo lub rzeczowo kilka polskich szpitali z województwa lubuskiego min. 105 Kresowy Szpital Wojewódzki i Szpital na Wyspie z Żar, Wysokospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze. Znaczna część tego wsparcia  wykorzystana została bezpośrednio na walką z koronawirusem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w potrzebie są także inne obszary medycyny. W trakcie ustaleń z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu zdecydowaliśmy, że rzeczowa pomoc zostanie przekazana dla uniwersyteckiego szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego. Jest to kolejny krok naszych działań w walce z pandemią SARS-CoV-2 i wsparciem tych, którzy stoją na jej pierwszej linii – mówi Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO sp. z o.o. 

SWISS KRONO w ubiegłych latach wielokrotnie wspierało szpitale, szczególnie w województwie lubuskim, w którym ma siedzibę. Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce w tym roku pomoc ta została radykalnie zwiększona i przekroczyła granice macierzystego województwa. 

Podziękowania (357,87 kB)
Powrót