ART of DECORS: Finał spotkań dla architektów i projektantów 06.11.2019

W połowie października w żarskiej siedzibie firmy SWISS KRONO zakończył się cykl spotkań dla architektów i projektantów pod hasłem ART of DECORS. W czterech wydarzeniach wzięło udział 80 osób.

ART of DECORS to motyw przewodni działań promocyjnych towarzyszących obchodom jubileuszu 25-lecia działalności SWISS KRONO w Polsce. Inspiracją w jego tworzeniu było między innymi 100-lecie narodzin ostatniego z wielkich styli w architekturze, sztuce i meblarstwie – art deco (1919-1939).

W nastroju art deco

W ramach jubileuszu przypomniano tę wyjątkową estetykę, tworząc z produktów SWISS KRONO m.in. replikę modelu Rolls-Royce Silver Ghost czy też nowy wystrój wnętrza firmowej restauracji 5DECO. W ten sposób pokazano istotę sztuki tworzenia i wykorzystywania dekorów. Pod hasłem ART of DECORS zorganizowano również spotkania dla architektów i projektantów, na co dzień biorących udział w projekcie A&P. W czterech jesiennych spotkaniach wzięło udział ponad 80 osób. Spotkania ART of DECORS sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości i zdobywaniu inspiracji.

Jeden dzień w SWISS KRONO

Goście odwiedzający siedzibę firmy w Żarach mieli okazję nie tylko zwiedzić zakład. Każdy z uczestników został również wyposażony w materiały przydatne w codziennej pracy. Specjalnie przygotowane zestawy zawierały katalogi, journale CG, broszury oraz jubileuszowe gadżety. Projektanci otrzymali również specjalne walizki z wzornikami płyt i blatów. W czterech z nich znajdowała się dodatkowa nagroda - voucher na wyjazd na targi meblowe iSaloni w Mediolanie, w 2020 roku. Jednak najważniejszym elementem spotkań był udział w czterech różnorodnych warsztatach, prowadzonych przez specjalistów na co dzień współpracujących ze SWISS KRONO, m.in. w ramach projektu Creative Group. W trakcie warsztatów prowadzący zarażali swoją energią i kreatywnym podejściem. Z łatwością angażowali gości w specjalnie przygotowane zadania i eksperymenty.

Jak pachnie władza?

Marta Siembab, jedyny w Polsce senselier, wprowadziła uczestników w świat projektowania krajobrazów zapachowych i pokazała w jaki sposób zapach może stanowić dla nas narzędzie w komunikacji. Uczestnicy spotkania przekonali się, jak wiele zmysłowych wrażeń charakteryzuje np. kategorię „władza”. Po takim wykładzie nikt nie może wątpić w siłę holistycznego podejścia do projektowania.

Design thinking

Maja Palczewska przedstawiła uczestnikom sposób pracy twórczej metodą design thinking, która skupia się m.in. na pogłębionych wywiadach z klientami i rozpoznaniu ich prawdziwych potrzeb. Celem jest tworzenie rozwiązań w pełni użytecznych, realnie ułatwiających życie. Goście, dobrani w zespoły robocze, zastosowali nowe narzędzie, tworząc prototypy przedmiotu codziennego użytku, jakim jest portfel. Zadanie okazało się większym wyzwaniem, niż mogłoby się wydawać. Warsztaty design thinking z pewnością przypomniały, jak ważny jest dialog w codziennych relacjach, również biznesowych.

Jak radzić sobie ze stresem?

Kolejnym punktem programu było szkolenie Andrzeja Niemczyka. Trener biznesu poprowadził dla gości warsztaty radzenia sobie ze stresem. Za pomocą ankiet uczestnicy mieli okazję indywidualnie przeanalizować szereg swoich codziennych zachowań i odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu stres wpływa na naszą efektywność i samopoczucie. Z pewnością ten warsztat był rzadką okazją do autorefleksji.

2000 dekorów

Późnym popołudniem na gości czekała wycieczka po zakładzie SWISS KRONO. Mieli oni okazję zobaczyć proces produkcji paneli podłogowych, płyt laminowanych, jak również nowego produktu – WALLDESIGN. Wiele emocji w architektach i projektantach wzbudziło Laboratorium ART of DECORS, gdzie można zobaczyć każdy z ponad 2000 dekorów stosowanych w produktach SWISS KRONO, wytwarzanych w zakładach na całym świecie.

Ominąć tremę

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń odbyło się szkolenie prowadzone przez Tomasza Kammela. Znany dziennikarz i prezenter, od lat współpracujący ze SWISS KRONO, podzielił się z gośćmi sprawdzonymi metodami i rozwiązaniami dotyczącymi wystąpień publicznych. Poruszył nie tylko temat tremy i zachowań, które ją zdradzają. Goście spotkania ART of DECORS zostali wyposażeni również w szereg technik, które pomagają opanować zdenerwowanie i odnaleźć w sobie odwagę, aby rozmawiać, przemawiać i prezentować publicznie swoje pomysły – bez względu na to, czy mamy przed sobą jedną czy tuzin osób.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspólne świętowanie 25-lecia działalności firmy SWISS KRONO w Polsce.

GALERIA

Powrót