Zaproszenie na wystawę Arena Design 201710.03.2017

Już w dniach 14 - 17 marca 2017 podczas targów Arena Desing 2017, w Poznaniu, światło dzienne ujrzą projekty nowych mebli dla nastolatków wyprodukowane z płyt meblowych SWISS KRONO.

Jest to efekt współpracy z młodymi projektantkami z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Pięć grup studentek architektury i wzornictwa przez kilka miesięcy pracowało pod okiem prof. Katarzyny Laskowskiej w ramach jej Pracowni Projektowo-Edukacyjnej (PE-P) na Wydziale Architektury i Wzornictwa. 16 edycja PE-P NASTOLATKI_TEENAGERS  wyzwoliła fale pomysłów i kreatywności, którym momentami towarzyszyło zwątpieniem we własne siły... Ale czy właśnie w ten sposób nie zdobywamy doświadczeń i cennych nauk? Wspólna praca wypełniona była spontanicznością, ale też dojrzałą świadomością. 

W kolejnych etapach złożonego konkursu powstało blisko 200 koncepcji: kolekcje mebli, koncepty personalizacji systemów oraz dekoracyjnych wzorów cyfrowych. Wybór tych kilku najlepszych idei stanowił wyzwanie i wymagał kompromisów pomiędzy funkcjonalnością a estetyką, innowacyjnością a możliwościami technologicznymi. Połączenie entuzjazmu młodego pokolenia projektantek z wieloletnim doświadczeniem ludzi z branży dało niepowtarzalny rezultat. Konkursowe projekty będzie można zobaczyć na wystawie podczas targów! 

Serdecznie zapraszamy!

Arena DESIGN 14 – 17.03.2017, Poznań, MTP hala 5
otwarcie wystawy NASTOLATKI_TEENAGERS  16 edycja PE-P oraz prezentacja projektów: 14.03.2017, godz. 15.00

Powrót