Dzisiaj zakończyliśmy trzecią edycję akcji KRONObułka. W ramach projektu przez cały semestr wiosenno–letni we współpracy z lokalną piekarnią dostarczaliśmy do żarskich szkół specjalnie przygotowane pieczywo. Od 14 lutego do 20 czerwca do 9 żarskich placówek edukacyjnych trafiło ponad 20 500 bułek.

KRONObułka to program zainicjowany w 2011 roku. Dzięki współpracy z lokalną piekarnią najmłodsi otrzymywali pieczywo wypiekane metodą tradycyjną bez spulchniaczy i ulepszaczy. 100 gramowe bułki dostępne w trzech smakach rozdawano podczas lekcji jako dodatek do posiłków.

W programie uczestniczyły placówki: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach, Szkoła Podstawowo nr 3 w Żarach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 10 w Żarach, Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach, Społeczna Szkoła Podstawowa w Żarach oraz Szkoła Podstawowa Specjalna w Żarach.

W trakcie wszystkich trzech edycjirozdaliśmy już ponad 48 500 sztuk pieczywa. A od września startujemy z kolejną edycją KronoBułki!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia reportażu z poprzednich edycji programu: reportaż

Powrót