Już w najbliższą sobotę 25 maja mieszkańcy Żar będą mieli okazję poszukać skarbu. A wszystko za sprawą spółki Kronopol, która zorganizuje „Wiosenny marsz” nordic walking w Zielonym Lesie.

Myśleliście kiedyś, jak to jest zostać poszukiwaczem skarbu? Już w najbliższą sobotę, 25 maja, będziecie mieli ku temu świetną okazję. Tego dnia Kronopol organizuje w Zielonym Lesie przemarsz miłośników nordic walking, połączony z poszukiwaniem ukrytego skarbu. Na najlepszego odkrywcę czeka cenna nagroda-niespodzianka. Liczymy, że majowa aura wyzwoli w nas dużo pozytywnej energii i wszyscy chętnie przyłączą się do zabawy. Już dziś warto jednak zajrzeć do historii Zielonego Lasu, bo tam poszukiwacze skarbów znajdą wiele cennych wskazówek.

Miłośników nordic walking i wszystkich, którzy chcieliby zacząć przygodę z tym niesamowitym sportem informujemy, że marsz odbędzie się pod okiem Marka Sanaka, instruktora i członka żarskiego klub Nordic Walking „Zielony Las”.

Z kolei dzień wcześniej, czyli 24 maja, razem z młodzieżą z Gimnazjum numer 1 w Żarach będziemy sprzątać niebieski oraz czerwony szlak w Zielonym lesie. Akcja rozpocznie się o godzinie 10 i jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu młodych ekologów uda się starannie uporządkować obie trasy. W ten sposób leśne ścieżki będą doskonale przygotowane do wiosenno-letnich wycieczek.

Informacje dla uczestników „Wiosennego marszu” w Zielonym Lesie:

  • marsz odbędzie się 25.05.2013 r. w Zielonym Lesie w Żarach
  • miejsce zbiórki – basen przy ul. Leśnej w Żarach
  • start – godz. 10:00
  • długość trasy – 7 km, czas pokonania dystansu to ok. 2 godziny
  • trasa biegnie po różnym podłożu, sugerowane obuwie trekkingowe.

Trasa „przez żarską Arkadię” została wytyczona i sfinansowana przez spółkę Kronopol.

Serdecznie Zapraszamy!

Powrót