Podsumowanie akcji „Wyrzucaj selektywnie” 18.11.2013

15 listopada w Żarskim Domu Kultury podsumowaliśmy akcję „Wyrzucaj selektywnie”. Jej celem było przekazanie najmłodszym idei ochrony środowiska oraz zasad segregacji odpadów. W akcji wzięło udział blisko 4 tysiące dzieci z 17 żarskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. W ciągu trzech tygodni dzięki wsparciu nauczycieli i zaangażowaniu uczniów udało się zebrać 1.173,5 kg zużytych baterii. Dodatkowo, w pierwszym tygodniu działań, w ramach inicjatywy „Posadź drzewko z Kronopolem” dzieci posadziły 500 drzew i krzewów na terenach wzdłuż żarskiej obwodnicy.

Podczas finałowego spotkania w Domu Kultury nagrodziliśmy placówki, które uzbierały największą ilość baterii. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazały się maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Ence-Pence”, które zebrały średnio 4,21 kg elektrośmieci na osobę. Na finałowym podium znalazły się również Miejskie Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy oraz Miejskie Przedszkole nr 1. Za ilość zebranych baterii ogółem (161 kg), przyznano specjalne wyróżnienie Szkole Podstawowej nr 2 w Żarach.

Wyróżnienia przyznaliśmy także w konkursach plastycznym, technicznym i fotograficznym. Całej imprezie towarzyszyły przygotowane przez dzieci inscenizacje teatralne oraz zabawy ekologiczne.

Akcja „Wyrzucaj selektywnie” to część kampanii społecznej „Włącz Eco Wyobraźnię”.

GALERIA

Powrót