Kronopol na Łódź Design Festiwal 2014 28.10.2014

Za nami VIII edycja Międzynarodowego Łódzkiego Festiwalu Designu, której hasło przewodnie brzmiało: „Brave New World”.
Tegorocznemu ŁDF (9-19.10.2014) towarzyszyły liczne prelekcje, wykłady, warsztaty, spotkania branżowe i wystawy w różnych częściach miasta. Do Łodzi przyjechali miłośnicy designu z Polski
i zagranicy.

Po ubiegłorocznych pozytywnych doświadczeniach, nasza firma po raz drugi wzięła udział
w Festiwalu. Wystawa Kronopolu nosiła tytuł „Historie kuchenne” i prezentowała kuchnię wykonaną z płyty SWISSCDF: białej laminowanej K101 oraz surowej. Połączone one zostały z płytą laminowaną ze strukturą synchroniczną DĄB FIGARO, pochodzącą z naszej najnowszej kolekcji SYMFONIA DĄB.
Budowa brył pokazała wiele możliwości, jakie kryją w sobie płyty SWISSCDF. Ciekawą inspiracją było ich zestawienie z synchronicznym DĘBEM FIGARO.
 
Prezentacja Kronopolu cieszyła się dużym zainteresowaniem  wśród odwiedzających Festiwal, czego dowodem były  liczne rozmowy nawiązujące do zaprezentowanych przez nas produktów, a także innowacyjnego kierunku działania. W piątek, 10 października,  w ramach ŁDF odbyły się warsztaty
z projektowania pt. ”SWISSCDF i SYMFONIA urządzą Ci wnętrze”.
 
Warsztaty poprowadziła znana projektantka – Maja Palczewska, która na co dzień współpracuje
z wieloma znanymi markami przemysłu meblowego.
 O cechach, zaletach i korzyściach wynikających z zastosowania naszych nowych produktów opowiedziała uczestnikom warsztatów Iwona Łuczak-Szymańska – Menedżer ds. Produktu i Designu w firmie Kronopol.
W warsztatach wzięło udział 20 osób, zarówno bezpośrednio związanych z projektowaniem i branżą meblową , jak i będących pasjonatami dekorowania i urządzania wnętrz.
Na bazie próbek płyt SWISSCDF i dekorów z kolekcji SYMFONIA powstały kreatywne i ciekawe aranżacje różnych wnętrz, które mogli obejrzeć wszyscy uczestnicy Festiwalu.

Warto dodać, że firma Kronopol, podobnie jak w roku ubiegłym , również podczas tegorocznej edycji Festiwalu był partnerem aranżacji wnętrz wystawowych.
Płyty SWISSCDF stanowiły w obu centrach Festiwalu  elegancką i niezobowiązującą dekorację
w postaci minimalistycznych ekspozytorów. Tworzyły one również formę prezenterów dla innych wystaw.

Łódź Design Festiwal pokazuje, że wygląd odgrywa coraz większą rolę w produkcji przemysłowej. Mamy nadzieję, że spotkanie z Kronopolem i  naszymi ekspertami było dla Państwa użyteczne i inspirujące.

GALERIA

Powrót