28 września 2016, w magicznym klimacie Arkad Zamku Królewskiego w Warszawie, zabraliśmy naszych Gości w niezwykłą ‘podróż w czasie i przestrzeni’.

Spacerując ‘Uliczką Artystów’ odwiedzający mogli doświadczyć emocji wykraczających poza granice słowa i obrazu. Zabytkową przestrzeń wypełniła synteza dźwięków, barw, smaków i zapachów. Na Gości czekało sześć wnętrz zaaranżowanych w charakterze projektów Creative Group, inspirowanych produktami SWISS KRONO, a w nich zaskakiwały aktywności z różnych artystycznych dziedzin.

W kuchni YOUNG Tomasz Kammel wraz ze znanymi osobowościami życia publicznego, Beatą Bochińską (wieloletnia prezes warszawskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego) i Mają Palczewską (projektantka wzornictwa przemysłowego i wnętrz), prowadził rozmowy o dobrym życiu, stylu i designie. W salonie Metropolis, jedyna polska senselier, Marta Siembab zabrała Gości w świat zapachów zdradzając, jaki jest sekret budowania nastroju zapachem i jak zapach mówi do naszych zmysłów. W uroczej kuchni VILLAGE gospodarzem był Mateusz Gessler, który czuwał nad tym, aby każdy z Gości rozsmakował się w potrawach dawnej Warszawy. W salonie YOUNG, znakomity polski rysownik i satyryk, Henryk Sawka tworzył pełne humoru obrazki i w szalonych rozmowach z Marzeną Rogalską wywoływali salwy śmiechu.
Na koniec czekało na Gości Muzeum, w którym splatały się ze sobą wspomnienia i przyszłość: pilnie strzeżona ‘święta płyta’ (pierwsza płyta wiórowa wyprodukowana w Żarach), film o historii logotypów opowiedziany pisakiem i kapsuła czasu, do której trafiały przewidywania naszych Gości na temat tego, jak będzie wyglądał świat przyszłości…
 
Harmonia nastroju udzieliła się wszystkim, a obrazy, dźwięki i zapachy wyzwoliły silne emocje. W ten niecodzienny sposób zilustrowaliśmy współczesny design, który łączy w sobie wszystkie zmysły.
 
Spacer po historii i w przyszłość SWISS KRONO na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami.

GALERIA

Powrót