SWISS KRONO już po raz czwarty zainicjowała wspólne sadzenie drzewek na terenie Żar. W tym roku spółka zaprosiła do współpracy dzieci z Zespołu Szkół w Grabiku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. 28 października pomiędzy obwodnicą, a ogródkami działkowymi „Relaks” najmłodsi przy wsparciu pracowników SWISS KRONO sp. z o. o. oraz działkowców posadzili 250 drzewek. 

W czwartej edycji akcji „Posadź drzewko ze SWISS KRONO” wzięło udział łącznie 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Żarach oraz Zespołu Szkół w Grabiku. Uczniowie, korzystając ze wskazówek pracowników SWISS KRONO, leśniczego Pana Michała Szczepaniaka z Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz działkowców z Rodzinnych Ogrodów Relaks, sadzili dęby, klony, brzozy, buki, platany, katalpy i morwy. W akcji uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów. Gmina oraz miasto od lat współpracują z żarską spółką zarówno w obszarze lokalnych inwestycji, jak i akcji społecznych.

Akcja „Posadź drzewko ze SWISS KRONO” to stały element naszej aktywności na płaszczyźnie edukacji i ekologii. Dla uczniów, to żywa i praktyczna lekcja przyrody. W tym roku po raz drugi, w akcji sadzenia drzewek uczestniczyli działkowcy z pobliskich ogródków. Sukces tej akcji pokazuje, że wspólnymi siłami, możemy zrobić wiele dobrego dla miasta. Po czwartej edycji akcji Żary zyskały ponad 2.000 nowych drzew i krzewów – mówi Jarosław Masina, Kierownik Działu Marketingu w SWISS KRONO.

Na koniec spotkania dla wszystkich uczestników przygotowano liczne gry i konkursy. Dzieci przeciągały linę oraz brały udział w konkurencjach sprawnościowych.

Akcja „Posadź drzewko ze SWISS KRONO” to część programu KRONOLAND, który skupia wszystkie działania na rzecz środowiska, prospołeczne oraz dobroczynne podejmowane przez spółkę w regionie. 

GALERIA

Powrót